Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


ANAOKULU ÖĞRENCİLERİNE MATEMATİKSEL BECERİ KAZANDIRMADA OYUNLA ÖĞRETİM STARTEJİSİNİN ROLÜ: TİLİMSAN ANAOKULU ÜZERİNE BİR SAHA ARAŞTIRMASI
(THE ROLE OF GAME EDUCATION STRATEGY KINDERGARTEN STUDENTS MATHEMATICAL SKILL DEVELOPMENT: A FIELD RESEARCH ON TILIMSAN KINDERGARTEN )

Yazar : Leyla HAMNAŞ    
Türü :
Baskı Yılı : 2016
Sayı : 11
Sayfa : 171-192
6785    34251


Özet
Bu araştırmanın amacı, bazı matematiksel kavramların kazınımında oyunla öğrenme stratejilerinin rolunü cinsiyet değişkenlerine bağlı olarak saptamaktır. Bu amaçla Tilimsan’da yaşları 4 ve 5 olan 20 tane anaokulu öğrencisi, Tilimsan’da örneklem olarak seçildi. Araştırmacı tarafından örneklem grubu üzerinden yapılan deneylerle bir ölçek hazırlandı ve ölçeğin güvenirliği test edildi.Örneklem grubukontrol ve deny grubu olmak üzere ikiye ayrıldı. Deney grubuna oyunla kavramlar öğretildi. Kontrol grubuna ise geleneksel yöntem uygulandı. Sonuç olarak deny grubunun matematiksel kavramların edinimde daha başarılı olduğu görüldü.

Anahtar Kelimeler


Abstract
The present study aimed to measure the impact of play in the acquisition of mathematics concepts to children at Tlemcen kindergarten. And statistic differences to discover development of mathematics concepts between children of the two groups. In this respect we focused on the results obtained by a group of children which are teaching by play that have 4-5 years old. And compared the result by the result of the equivalent group how teaching by classic method. Results indicated a statically significant differences between the two groups of study in the development of mathematics concepts; and there is statistically significant differences in the variable of sex.

Keywords
Play, Mathematics concepts, child, Kindergarten ,Tlemcen.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri