Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


TÜRKİYE’DE KIRSAL GÖÇÜN KIRSAL KÜLTÜR ÜZERİNE ETKİSİ
(THE EFFECT ON THE RURAL CULTURE OF THE RURAL MIGRATION IN TURKEY )

Yazar : Ertuğrul GÜREŞÇİ  Yrd.Doç.Dr.Mustafa Kocaoğlu, Yrd.Doç.Dr.Oktay Aktürk  
Türü :
Baskı Yılı :
Sayı :
Sayfa :
3    0


Özet
ÖZET Türkiye’de 1950’li yıllarda başlayan kırdan kente göçler, sebepleri ve sonuçlarıyla birlikte geniş bir etki alanına sahip olmuştur. Bu etki alanlarından biriside kırsal kültür olup bu tür göçler sonucu, kırsal kültür özelliğini ve sürdürülebilirliğini yitirmeye başlamıştır. Bu çalışmada, Türkiye’de kırsal göçün nedenleri ve sonuçları üzerinde durularak, kırsal kültür üzerine etkisi çeşitli yönleri ile ele alınmaya çalışılacaktır. Ayrıca çalışmada, kırsal kültür ile ilgili genel bir değerlendirme yapılarak çalışmanın altyapısının oluşturulması sağlanacaktır.

Anahtar Kelimeler
Anahtar Kelimeler: Göç, kırsal göç, kültür, kırsal kültür.

Abstract
ABSTRACT The rural-urban migration began in the 1950s in Turkey, it has had a wide impact area along with the causes and consequences. The rural culture in one of these domain migration such results began to lose its rural culture, character and sustainability. This study on the causes and consequences of rural migration in Turkey, with emphasis on rural culture influence will attempt to handle various aspects. In addition, the study will provide an overview of the creation of the infrastructure work done on rural culture.

Keywords
Keywords: Migration, rural migration, culture, rural culture.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri