Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


KURUMSAL MARKALARIN SOSYAL MEDYA ETKİLEŞİMİ: GARANTİ BANKASI ÖRNEĞİ
(SOCIAL MEDIA ENGAGEMENT OF CORPORATE BRANDS: CASE OF GARANTİ BANK )

Yazar : Zekiye Beril AKINCI VURAL  & Sevilay ULAŞ  
Türü :
Baskı Yılı : 2017
Sayı : 18
Sayfa : 170-194
346    788


Özet
Son yıllarda özellikle bilgi iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmelere paralel internet ve internet tabanlı uygulamalarda değişiklikler yaşanmaktadır. Bilgi iletişim teknolojilerinin gündelik kullanım pratiklerinin yanı sıra kurumsal markalar tarafından da etkin bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. İnternet tabanlı ortamların gelişmesi ile yeni medya olarak da karşımıza çıkan sosyal medya ortamları marka iletişimi açısından önem kazanmaktadır. Dolayısıyla markalar iletişim süreçlerinde geleneksel iletişim ortamlarının yanında sosyal medya ortamlarını da etkin olarak kullanmakta ve iletişim stratejilerinde bu ortamlara yer vermektedirler. Kurumsal marka iletişim sürecinde sosyal paydaşlar, marka takipçileri ve potansiyel marka takipçileri gibi iletişim kurulan her bir paydaş için ayrı bir sosyal medya stratejisi üretilmektedir. Bu çalışmada kurumsal marka kavramı, kapsamı ve iletişim süreci tanımlandıktan sonra sosyal medyadaki uygulamalarına ilişkin literatür bilgisi yer almaktadır. Özellikle kurumsal markaların sosyal medyadaki etkileşim unsurları açıklanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Kurumsal marka, sosyal medya, sosyal medya etkileşimi.

Abstract
In recent years, it has been observed that internet and internet based applications changed enormously especially due to the developments and changes in information and communication technologies. It is worth noting that information and communication technologies are used effectively by many corporate brands as well as their everyday usage practices. Due to these developments in internet based environments, social media which is also referred as new media has gained importance in brand communication. Therefore a part of traditional media, corporate brands have also begun to use social media in their communication processes and these environments have gained an important place in communication strategies of corporate brands. In corporate brand communication process, a distinct social media strategy is planned for stakeholders such as social stakeholders, brand followers and potential brand followers. In this study, scope of corporate brand and its communication period is explained and there is the literature information about its social media studies. Especially, engagement factors of corporate brand on social media was explained.

Keywords
Corporate brand, social media, social media engage

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; 24-25-26 Mart 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 5/14 aralık sayısı yayınlamıştır. Ocak 2019 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri