Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


İşletme bölümünü tercih eden öğrencilerin hazır bulunuşlukları ve bölümle ilgili görüşleri
(The readiness of university students who prefer business administration and their opinions about their department )

Yazar : Süleyman Ertuğrul TUGAN    
Türü :
Baskı Yılı :
Sayı :
Sayfa :
7292    4402


Özet
Lise sonrası üniversitede bölüm seçimi bireyler için önemli bir karardır. Bu çalışmanın amacı işletme bölümü öğrencilerinin işletme bölümünü tercih sebeplerini tespit edip, eğitim süreci ve mezuniyet sonrasına ait değerlendirmelerini öğrenmektir. Bu çalışma kapsamında İşletme 1. sınıf öğrencileriyle görüşme yapılmıştır. Bu görüşmeler sonucunda katılımcıların çoğunluğunun bilinçli olarak İşletme bölümünü tercih etmedikleri ve mezuniyet sonrası için endişeleri olduğu tespit edilmiştir.

Anahtar Kelimeler
Yükseköğretim, meslek seçimi, İşletme Bölümü

Abstract
After high school, it is an important decision for students to select a department at a university. The purpose of this study is to determine the reasons for preference of the business administration of the business administration students and to learn their evaluations about the education process and after graduation. Within the scope of this study, business administration freshmen were interviewed. As a result of these interviews, it was determined that the majority of the participants did not consciously choose the business administration and they were worried about after graduation.

Keywords
Higher education, career preference, Business Administration Department

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri