Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


SERBEST ZAMANLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ

VALORIZATION OF LEISURE TIMES

SERBEST ZAMANLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ

 
Yazar : Sinan ÇAYA    
Türü :
Baskı Yılı : 2017
Sayı : 14
Sayfa : 177-191
DOI Number: :
Cite : Sinan ÇAYA , (2017). SERBEST ZAMANLARIN KIYMETLENDİRİLMESİ. Route Education and Social Science Journal , 14, p. 177-191. Doi: 10.17121/ressjournal.569.
10355    5655


Özet
Toplumbilimin önemli bir konusu Serbest (Boş) Zamanlar Sosyolojisi dalıdır. Zamanın değerlendirilmesi, işe alternatif bir meşgaledir. Oyun, çocuk kadar yetişkinin de ihtiyacıdır. Dinlenme ve eğlence, düşküler (hobiler) yoluyla faydalı ve yapıcı bir anlam kazanır. Gerilimli mesleklerde düşküler daha da önemli ve rahatlatıcı bir işlev kazanır. Dostlarla seviyeli sohbetler de bireye mükemmel bir psikolojik rahatlama sağlar.

Anahtar Kelimeler
Boş / serbest zaman; çalışma; yorgunluk; düşkü /merak / hobi.

Abstract
A very significant branch of Sociology is the Sociology of Leisure Times. Making much of leisure times constitutes an alternative occupation with respect to work. Play is a necessity for grown-ups as well as for children. Recreation through hobbies acquires a useful and constructive meaning. Hobbies attain even more important relaxing functions in the case of stressful professions. High quality conversation sessions with friends also provide excellent psychological relief for the individual.

Keywords
Leisure time; work; fatigue; hobby

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Duyurular

     

    Dear Academicians,

    RESSJOURNAL's issue 10/5 (September 2023) is published. RESSJOURNAL's new issue (100th Anniversary Special Issue) will be published on October 29, 2023. We are waiting for your qualified articles.Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri