Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


EVRENSEL MÜZİK EĞİTİMİNİN KAPSAMI ÜZERİNE: PROGRAM, ÖĞRETME-ÖĞRENME SÜRECİ ve ÖNERİLER
(ON THE SCOPE OF UNIVERSAL MUSIC EDUCATION: PROGRAM OF TEACHING-LEARNING PROCESS AND RECOMMENDATIONS )

Yazar : Sena GÜRŞEN OTACIOĞLU    
Türü :
Baskı Yılı : 2016
Sayı : 10
Sayfa : 193-207
9105    2133


Özet
Birçok farklı ülkede evrensel olarak geçerli sayılan birçok eğitim sistemi uygulanmaktadır. Eğitimin her alanında sistemli ve programlı bir eğitim süreci uygulanmaktadır. Her ülke kendi sosyal, kültürel ve ekonomik yapısı ile paralellik gösteren eğitim programlarını örnek alarak uygulamaktadır. Sanat ve müzik eğitimi için de bu uygulamalar geçerlidir. Müzik eğitimi de ait olduğu toplumun bu temel özelliklerinden etkilenmektedir. Yapılan bu araştırma da dünyadaki genel müzik eğitimi kapsamı, program ve müzik öğretiminde etkili öğrenme için yabancı literatüre dayalı öneriler getirilmeye çalışılmıştır.
abortion history abortion side effects abortions in atlanta


Anahtar Kelimeler
Müzik eğitimi, müzik öğretimi, program.

Abstract
Many valid education systems are applied in many different countries considered universally. Systematic and programmed training process is implemented in all areas of education. Each country's own social, cultural and implement educational programs taking samples in parallel with the economic structure. This practice also applies to art and music education. Music education is also affected by this subject are the basic features of society. This research in the world scope of general music education programs and foreign literature-based recommendations for effective learning in music education has tried to be.
abortion history link abortions in atlanta


Keywords
Music education, music teaching, programme.

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri