Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


KEMAN ÖĞRETİMİNDE BİR ETÜT ANALİZİ MODELİ
(AN ETUDE ANALYSIS MODEL ON VIOLIN TEACHING )

Yazar : Zeynep DEMİR YILDIZ  & Yalçın YILDIZ  
Türü :
Baskı Yılı : 2015
Sayı : 6
Sayfa : 87-95
8048    3943


Özet
Araştırmada, keman öğretiminde en çok kullanılan etüt kitaplarından Ömer Can Keman Eğitimi II’ de yer alan Wohlfahrt’a ait etüt, teknik özellikleri, teknik gelişim açısından yaptığı katkılar, teknik kümeleri ve zor bölümleri analitik bir yaklaşımla incelenmiştir. Etüt içinde karşılaşılan teknik güçlükler belirlenerek bu güçlükleri aşmaya yardımcı olmak için teknik çalışmalar hazırlanmıştır. Hazırlık alıştırmaları ve öğrenme yöntemleri etüdün yapısına uygun biçimde tasarlanmıştır.

Anahtar Kelimeler
Çalgı eğitimi, keman öğretimi, etüt, analiz,etüt analizi.

Abstract
In the research; etude by Wohlfahrt that appears on Violin Method- II by Ömer Can, one of the most commonly used etude books in violin education, has been reviewed for its technical species, technical clusters, contributions for technical development and difficult partsis analyzed through an analytical approach. Technical faults experienced in the etude have been defined and technical practices to overcome these faults in question have been prepared. Practicing studies and learning strategies have been planned in the way they are suitable for the etude.

Keywords
Instrument training, violin training, etude, analysis, etude analysis

Gelişmiş Arama


Duyurular

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri