Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ

التنمية السياحية التونسية و مخاطر اللاستقرار السياسي

TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ

 
Yazar : Hadia YAHAOUİ    
Türü :
Baskı Yılı : 2015
Sayı : 6
Sayfa : 365-381
DOI Number: :
Cite : Hadia YAHAOUİ , (2015). TUNUS’TA SİYASİ İSTİKRARSIZLIĞIN TURİZM ALANINDAKİ GELİŞMELERE ETKİSİ. Route Education and Social Science Journal , 6, p. 365-381. Doi: 10.17121/ressjournal.339.
7417    4490


Özet
Ülkelerin tümü sosyal gelişme düzeyini arttırmak için katalizör etkisi olan faktörleri olabildiğince arttırma çabası içinde olurlar. Toplumsal gelişmeyi arttıran bir ortamın inşasından sonra başarı riskinin ortadan kalkması ve köklü uygulamaların devam etmesi ve uygulamaya konan sosyal gelişme modelinin sürekliliğinin sağlanması çeşitli faktörlere bağlıdır. Bu faktörlerin başında ise ülkedeki siyasi düzenin programı yürütmesi ve istikrarını muhafaza etmesi gerekir. Tunus’ta 2011’de yaşanan demokratik devrimin geçiş sürecinden hemen sonra ülkedeki kalkınma ve gelişme çabalarının en önemli sektörü olan turizm sektöründe ciddi dalgalanmalar yaşandı. Tunus’daki siyasi krizin turizmi nasıl etkilediği ve bu etkilerin sosyal gelişme ve kalkınma üzerindeki etkisi bu makalede açıklanacaktır.

Anahtar Kelimeler


Abstract
Dans l’objectif de développer leurs peuples, Les gouvernements œuvrent inlassablement pour bâtir un environnement saint stable et adéquat à la réalisation de ce but, cette recherche exposera l’étude de cas du développement touristique en Tunisie et l’impact de la crise politique et sécuritaire que traverse le pays.

Keywords

Gelişmiş Arama


Duyurular

    Duyurular

     

    Dear Academicians,

    RESSJOURNAL's issue 10/5 (September 2023) is published. RESSJOURNAL's new issue (100th Anniversary Special Issue) will be published on October 29, 2023. We are waiting for your qualified articles.Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com & articlesubmit@ressjournal.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri