Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


EKŞİ SÖZLÜK KULLANICILARININ YENİ MEDYA KULLANIM PRATİKLERİ
Teknolojinin hızlı gelişimi ve iletişim teknolojilerinin her geçen gün çeşitlenmesiyle birlikte, kişilerin internet araçlarını kullanımı hızla artış göstermektedir. Günümüzde bu araçların en önemlisi yeni medyadır. Yeni medya; kullanıcıların kendilerini sanal yollarla ifade edebildikleri ve sosyalleşebildikleri platformlardan oluşmaktadır. Bu platformlar, yaş farkı gözetmeksizin toplumun her kesimince etkin bir biçimde kullanılmakta, bireylerin kendilerini farklı ortamlarda ifade etmelerine olanak sağlamaktadırlar. Bu çalışmada Türkiye'nin belirli bir kesimini temsil eden ve siber kültürün oluşumunda önemli bir rol üstlenen Ekşi Sözlük isimli web sitesinde aktif olan yazarların; yeni medya kullanım pratikleri tespit edilmeye çalışılmıştır. Gündelik yaşantımızın her alanında var olan internetin kullanım özellikleri ve alışkanlıklarımız üzerindeki etkileri; Ekşi Sözlük yazarlarından basit tesadüfi örneklem yoluyla seçilen 242 kişi üzerinde yapılan anket çalışmasıyla ortaya konulmuştur.

Keywords
Yeni medya, Kullanımlar ve Doyumlar Kuramı, Ekşi Sözlük.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri