Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YENİ MEDYA VE METALAŞAN ANNELİK: INSTAGRAM ANNELİĞİ ÜZERİNE BİR ODAK GRUP ÇALIŞMASI
Bu araştırma kullanıcıların bu varsayımlardan yola çıkılarak yapılan çalışma kapsamında, çocuk sahibi kadınların “Instagram Annesi” ya da “Blogger Anne” olarak tanımlanan blogger’lara yönelik algıları ve bu blogger’ların reklamını yaptığı ürünleri satın alma eğilimlerinin ölçümlenmesi amaçlanmıştır. Amaç doğrultusunda nitel bir çalışma yöntemi olan odak grup görüşme yöntemi kullanılmıştır ve tesadüfi örneklem yöntemiyle seçilen katılımcılarla sosyal medya üzerine derinlemesine görüşmeler yapılarak, Instagram Annelerini takip eden anneler ile görüşmeye devam edilmiştir. Görüşmeler sonucunda katılımcıların çoğunluğunun Instagram Anneleri’ni takip etmenin faydalı olduğunu düşündüğü ve tavsiye ettikleri ürünleri satın aldıkları tespit edilmiştir.

Keywords
Yeni medya, Instagram, odak grup.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri