Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


REKREASYON İŞLETMECİLERİNİN YETKİNLİKLERİNİN VE SEKTÖRE YÖNELİK DÜŞÜNCELERİNİN BELİRLENMESİ ÜZERİNE NİTEL BİR ARAŞTIRMA
Turizm, eğlence ve spor sektörü ile yakın ilişkili bir alan olan rekreasyon; bu alanda çalışacak insan kaynağının özelliğini de karmaşık hale getirmektedir. Bu durum, rekreasyon alanında çalışacak bir kişinin temel rekreasyon aktörleri yanında hizmet verilen alanın, tesisin ve grupların özelliklerine göre bazı yetkinliklere sahip olmasını gerekli hale getirmiştir. Belki zaman içerisinde ortadan kalkacak olan bu insan kaynağı ile ilgili yapısal karmaşık gerçeklik, bugünlerde üzerinde çalışılması gereken bir boşluğa işaret etmektedir. Bu bağlamda çalışmanın amacı, rekreasyon aktivitelerinin bu denli yoğunlaştığı günümüzde bu alanda faaliyet gösteren işletmecilerin yetkinliklerini ortaya koymak olarak belirlenmiştir. Nitel araştırma yöntemi kullanılan araştırmada ülke genelinde yoğun talep gören yedi adet rekreasyon işletmecisi ile görüşülmüş ve görüşme sonucunda elde edilen veriler ile gerek bu alanda çalışma yapacak araştırmacılara gerekse de sektöre giriş yapmak isteyenlere yol gösterici niteliğinde katkı sağlanmaya çalışılmıştır.

Keywords
Rekreasyon, Turizm İşletmeciliği, Yetkinlik

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri