Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


Türkiye’deki Suriyeli Mültecilerin Yaşam Koşulları Üzerine Sosyolojik Bir Çalışma: Elazığ Örneği
Bu çalışmada, Elazığ şehri (Türkiye) örneğinde Suriyeli mültecilerin yaşam koşulları ele alınmıştır. Çalışmada özellikle Suriyeli mültecilerin iş/çalışma, gıda ve giyim gibi temel ihtiyaçlar, barınma, konut, eğitim, sağlık, yardım vb. durumları incelenmiştir. Araştırma, anket uygulaması şeklinde 100 kişilik bir örneklem grubu üzerinde yapılmıştır. Elde edilen bulgular SPSS 16 programı aracılığıyla analiz edilmiştir. Elde edilen bulgulara göre, Elazığ’da yaşayan Suriyeli mültecilerin özellikle gıda, iş bulma/çalışma ve kira ödeme gibi konularda büyük sıkıntı yaşadıkları; konut/barınma, yardım, sağlık ve eğitim gibi alanlarda ise çok fazla güçlük çekmedikleri görülmüştür.

Keywords
Mülteci, Suriye, Suriyeli mülteciler, Elazığ, yaşam koşulları.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri