Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


CEZAYİR’DE ERGEN KIZLAR ARASINDA İNTİHAR EĞİLİMİ
Ergenlik yetişkinlik ile çocukluk arasında bir geçiş dönemidir. Bu dönemde hızlı geçişler, farklı krizler ve güçlükler birlikte birlikte yaşanır. Bu dönem; “Muhayyel bir alem tasarımının olduğu ve bu tasırımın gerçeklerle karşılaşıldığında hayal kırıklıklarına neden olduğu bir kriz aşaması” olarak değerlendirilir. Öyle ki hayal kırıklığı kişiyi intihar aşamasına kadar götürür. İntihar girişimi çevredekilere kendisini anlamaları ve kendisine yardım etmeleri için bir şifreli mesaj olarak sunulur. Konunun önemine binaen bu araştırmada Tilimsan kentinde intihar girişiminde bulunan ve yaşları 17-19 arasında değişen iki ergen kızla yapılan görüşmelerden ve vaka incelemelerinden elde edilen veriler ışığında bu araştırma yapılmıştır.

Keywords
İntihar Eğilimi, Psikolojik Yatkınlık, Ergen Kızlar

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri