Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AVUSTURYA`DA YAŞAYAN BİR AZINLIK: ROMANLAR
Romanların tarihi zulüm, baskı ve ayrımcı politikalarıyla doludur. Bu zulüm ve baskı politikası 1933 yılında Nasyonal Sosyalistlerin Almanya’da iktidara gelmesiyle birlikte doruğa ulaşarak, Romanlar kendi tarihlerinde görmedikleri büyük bir soykırımın kurbanı oldular. Yaşadıkları bu soykırıma rağmen, günümüzde hala dünyanın birçok yerinde onlara karşı önyargılar ve ayrımcı politikalar devam etmektedir. Özellikle sosyal, kültürel, ekonomik ve siyasal düzeyde yapılan dışlanmalar, bu ülkelerde yaşayan Romanlar’ın bilinçlerinde olumlu bir bakış açısı gelişmesini engellemektedir. Bu araştırma Avusturya’da yaşayan Romanları örnek alarak o ülkede yaşadığı tarihsel süreç ve bu sürecin onlar üzerindeki yansımaları ile Avusturya devletinin azınlık hakları konusunda attığı adımlar ve gelişmeler ele alınarak incelenmektedir.

Keywords
Avusturya, Roman, Azınlık, Azınlık Hakları

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri