Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NDE DİN VE DEVLET İLİŞKİSİ BAĞLAMINDA DİN EĞİTİMİ
Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin gerek siyasi gerekse sosyal olarak etkileşim içinde bulunduğu bir devlettir. Son yıllarda bu etkileşimin yoğunluğunun hızla arttığı görülmektedir. Söz konusu etkileşimin önemli bir kısmını ise eğitim sahası oluşturmaktadır. Eğitim sahasında geçmişten günümüze yaşanan etkileşimin din eğitimine yansımaları, özellikle dini çoğulculuk bağlamında dikkate değerdir. Ancak bu konuda ülkemizde çok fazla çalışma bulunmadığı da görülmektedir. Bu noktadan hareketle makalemiz, Amerika Birleşik Devletleri’nin eğitim sistemini, bu sistem içerisinde din eğitiminin yerini, İslam din eğitimini de dikkate alarak ele almaktadır.

Keywords
Amerika, Eğitim Sistemi, Din Eğitimi, Devlet, İslam.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri