Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


ALFA KUŞAĞI’ NIN KİMYA BİLİMİNE KARŞI ALGILARININ İNCELENMESİ: NİTEL ARAŞTIRMA
Bu araştırmanın amacı Alfa kuşağının kimyaya karşı olan algılarını belirlemektir. Alfa kuşağı hakkında literatür taramasının yapıldığı araştırmada, Alfa kuşağının özellikleri ve beklentileri tanımlanmıştır. Nitel araştırma yönteminin belirlendiği araştırmada analiz yöntemi olarak içerik analizi kullanılmıştır. 6-8 yaş Alfa kuşağı öğrencilerine, “kimya nedir?” sorusu sorulmuş, öğrencilerden cevaplarını resmetmeleri istenmiştir. Araştırma katılımcıları 14 kız ve 9 erkek öğrenciyle 23 kişidir. Alfa kuşağı kimyayı resmederken renk ayrımı yapmadan bütün renkleri kullanmıştır. Alfalar kimyayı resmederken 19 ayrı şekil kullanmışlardır. Kimya genelde deney tüpü, kimyasal madde ve insan kavramları açıklanmaya çalışılmıştır. Alfalar için dijital teknoloji olmadan bir hayat düşünülemez. Eğitim sisteminde yeni reformlar gerçekleştirilmesi önerilmektedir. Sosyal ağların, sanal laboratuvar ve sanal sınıf ortamlarının öğrenme sürecine katılması ve eğitim sistemiyle bütünleştirilmesi gerekmektedir. Gelmiş geçmiş en dönüştürücü kuşak olacağı belirtilen Alfalar için eğitimin sisteminin yenilenmesi bir gerekliliktir.

Keywords
Kuşak, Alfa kuşağı, Kimya, Kimya eğitimi

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri