Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


GİRİŞİMCİLİK VE GİRİŞİMİN FİNANSMANINDA MELEK YATIRIMCI VE UYGULAMA ALANLARI
Küreselleşen rekabet koşulları ve içinde bulunulan ekonomik durum, yeni işletmelerin kurulmasını ve mevcut işletmelerin gelişmelerini etkilemektedir. Girişimciler işletmeyi kuracağı dönemde öz kaynakları faaliyete geçmek için yeterli değil ise dışarıdan finansmana ihtiyaç duyacaklardır. Girişimciler, hem kuruluş aşamasında hem de gelişme aşamasında ortaya çıkan bu finansman ihtiyacını karşılamak için banka kredileri, teşvikler, mikro finansman, risk sermayesi, melek yatırımcılar, leasing, factoring, forfaiting v.b. finansman tekniklerinden uygun olanı seçebilirler. Bu finansman tekniklerinden bir tanesi olan Melek Yatırımcılar (Angel Investor), özellikle genç ve dinamik girişimcilere başlangıç aşamasında destek sağlayan bir finans türüdür. Melek Yatırımcı, henüz yolun başında olan bir iş fikrine yatırım yapan, işletmelerin büyümeleri ve gelişmeleri için sermaye sağlayan kişi olarak tanımlanmaktadır. Melek Yatırımcı, girişimciye finansal destek, bilgi desteği veya her ikisini birden sağlayabilmektedir.

Keywords
Melek Yatırımcı, Girişimci, Finansman, Sermaye

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri