Quick Access


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir


Summary


YENİ TÜRK EDEBİYATINDA MERSİYEYİ YAŞAYANLAR-II
Bu çalışmada, ölüm ve ölümün en acısı olarak ifade edilen “evlat acısı” üzerinde duruldu. Giriş’te ölüm hakkında çok kısa bilgi verildikten sonra ölümün bir türü olan evlat acısına geçildi. Ölümün en acı yüzü olarak kabul edilen evlat acısı hakkında, destanlar devrinden bugüne kadar bizim ve bizim dışımızdaki edebiyatlardan bu tarifi imkânsız acıyı yaşamak zorunda kalmış kalem sahipleri üzerinde duruldu. Bu edebiyatçılar ve onların yaşadıkları acı anlatılırken onların, çok sevdikleri ama kaybettikleri çocukları, onlarla ilgili anıları, kaybettikten sonra neler yaşadıkları ifade edildi. Devamında, bu edebiyatçıların vefat eden çocukları münasebetiyle -eğer varsa- kaleme aldıkları eser veya eserlerden bahsedildi. Sonuç bölümünde kısa bir değerlendirme yapıldıktan sonra faydalandığımız muhtelif yayınları sıraladığımız kaynakça eklendi.

Keywords
Edebiyat, Ölüm, Eser, Çocuk, Kaybetmek, Ağıt.

Advanced Search


Announcements

  Duyurular

   

  Değerli Bilim İnsanları,

  Dergimizin sponsorluğunu  yaptığı "BABİR CONGRESS"; Ağustos 2020 tarihlerinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile EKG-BABIR ev sahipliğinde Insani Bilimler -4 Sempozyumu Ankara Anadolu Termal Esenboğa Otel'de gerçekleştirilecektir. 

  www.babir.org

  Dergimiz, yılda 12 defa  düzenli olarak yayınlanmaktadır. 

  Değerli Bilim İnsanları,

  RessJournal'un 7/6 Haziran sayısı yayınlamıştır. Temmuz 2020 sayısı için nitelikli çalışmalarınızı bekler, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.

   

   Adres :Kemalpaşa Cd Arıtman Apt K.1 N.1 Antakya / HATAY
Telefon : Faks :
Eposta :ressjournal@gmail.com

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri